Firma

Kim jesteśmy

Przemysłowy Instytut Maszyn Budowlanych Sp. z o.o.  jest producentem finalnym pojazdów specjalnych  przeznaczonych do obsługi infrastruktury tramwajowej oraz pojazdów  ratowniczych do usuwania skutków zdarzeń drogowych z udziałem tramwajów – żurawi ratowniczych TRAM, pomostów roboczych MONTRAKS, wozów pogotowia torowego POTEKS i wozów transportowych TRANSKAB.

Spółka posiada duży potencjał i doświadczenie przy wykonywaniu zabudów pojazdów specjalnych dla zastosowań przemysłowych, w tym dla policji, wojska i inne, zgodnie ze specyfikacją klienta.

Bogate zaplecze produkcyjne,  rozbudowana infrastruktura oraz park maszynowy, w tym nowoczesny system cięcia wodą CNC pozwala świadczyć usługi w obszarze współpracy kooperacyjnej dotyczącej produkcji konstrukcji metalowych i części maszyn o szerokim spektrum zastosowań wg dokumentacji własnej i powierzonej.

PIMB Sp. z o.o.  oferuje również usługi w obszarze badań obejmujące badania w zakresie dopuszczeń jednostkowych samochodów specjalnych na podstawie uzyskanych uprawnień wydanych przez Ministerstwo Transportu, Budownictwa i Gospodarki Morskiej oraz badania stateczności bocznej (głównie cystern, autobusów i pojazdów ratowniczo-gaśniczych).

Działalność Spółki opiera się o systemy zapewnienia jakości zgodnie z wymaganiami normy PN-EN ISO 9001:2015-10 i dokumentu NATO AQAP 2110:2016 oraz normy PN-EN ISO/IEC 17025:2005 (mające zastosowanie w działalności badawczej).

Gwarantujemy:

  • wysoką jakość naszych usług
  • konkurencyjne ceny
  • krótkie terminy realizacji
  • dostosowanie do indywidualnych potrzeb naszych klientów
  • pełen serwis gwarancyjny i pogwarancyjny

Firma mieści się w Kobyłce k. Warszawy – takie centralne  położenie ułatwia osobiste kontakty biznesowe z potencjalnym klientem, a także skraca czas reakcji w przypadku działań serwisowych  i zmniejsza koszty ewentualnego transportu.

Zakład Doświadczalny BISKUPIEC Sp. z o.o., w której PIMB Sp. z o.o. posiada 100% udziałów, produkuje wyroby elektroniczno-mechaniczne dla branży maszyn budowlanych oraz urządzenia i układy automatyki i sterowania dla wyrobów specjalnych. Ponadto spółka proponuje usługi w zakresie napraw i regeneracji wyrobów, jak również możliwość opracowywania nowych konstrukcji i modyfikacji już istniejących wyrobów.

Zapraszamy do współpracy.

 

Newsletter
& social media

Zapisz się na nasz bezpłatny newsletter, bądź na bieżąco z aktualnymi przetargami i wydarzeniami w naszej firmie.